Opcje przeglądania
Producenci
Produkt dnia

Odnawialne źródła energii zyskują w Polsce coraz większą popularność. Fotowoltaika wykorzystuje słońce do wytworzenia prądu elektrycznego. Nowoczesne instalacje stały się rozpoznawalnym elementem krajobrazu miejskiego oraz wiejskiego. Można je spotkać również na budynkach gospodarskich, domach jednorodzinnych, zakładach przemysłowych i innych obiektach. Technologia wciąż się rozwija, dzięki czemu fotowoltaika staje się wydajniejsza, a różne formy dofinansowania ułatwiają jej zakup. Warto pamiętać, że nie należy ograniczać się jedynie do wyboru paneli słonecznych – równie ważny jest cały osprzęt, np. nakrętki, optymalizatory Tigo , systemy monitoringu, dzięki któremu cały układ jest niezawodny, przez co gwarantuje energooszczędność.

 

Niezbędne akcesoria do fotowoltaiki

 

Fotowoltaika to bardzo skomplikowany układ, dlatego podczas jej montażu warto skorzystać z profesjonalnego i niezawodnego sprzętu, aby instalacja mogła jak najefektywniej generować duże oszczędności związane z wydajniejszą produkcją energii. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz niezbędne akcesoria, takie jak optymalizatory Tigo, nakrętki kołnierzowe, zestawy solarne, w tym kolektory słoneczne, pochodzące od najlepszych producentów. Starannie wyselekcjonowany asortyment jest dostępny niemal od ręki, dlatego zapraszamy wszystkie firmy wykonawcze do składania zamówień w naszym sklepie. Cena optymalizatorów Tigo i pozostałego osprzętu jest bardzo atrakcyjna, dzięki czemu koszty montażu fotowoltaiki są znacznie mniejsze.

 

Optymalizatory Tigo – rozwiązanie problemu z cieniem

 

Polecamy Państwa uwadze niezawodne optymalizatory Tigo, pomagające w rozwiązaniu problemów z zacienieniem. Optymalizatory mocy to niewielkich rozmiarów skrzyneczka z elektroniką, która to jest podpinana do różnych elementów instalacji fotowoltaicznej. Ich podstawowym zadaniem jest optymalne sterowanie generowanym prądem w taki sposób, by moduły solarne nie blokowały się wzajemnie. Optymalizatory Tigo znacznie zmniejszają straty związane z występowaniem zacienienia. Co więcej, oferowane urządzenia niemal całkowicie usuwają ryzyko awarii modułów, jednocześnie wpływając na wolniejsze zużywania diody bocznikowej i innych elementów instalacji. Z kolei niska cena optymalizatorów Tigo to gwarancja skuteczności przy małych nakładach finansowych.

Klema Końcowa 35mm Klema Końcowa 35mm
Producent: KENO
Cena: 3,00 zł
szt.
zobacz więcej
Klema Środkowa Klema Środkowa
Producent: KENO
Cena: 1,85 zł
szt.
zobacz więcej
KONEKTOR MC4 (PARA) KONEKTOR MC4 (PARA)

Konektor MC4 służy m.in. do łączenia paneli fotowoltaicznych, inwerterów i rozłączników DC. Panele PV oraz inwertery są wyposażone w złączki MC4, dlatego zamawiana ilość zależy od ilości stringów (2 pary na jeden string). Konektory należy zamawiać tylko na te przewody, które łączą string z inwerterem.

Cena: 7,17 zł
szt.
zobacz więcej
Optymalizator Tigo Maximizer TS4-A-O MC4 Optymalizator Tigo Maximizer TS4-A-O MC4

Nowy model optymalizatora Tigo - zastępujący TS4-R-O TS4-A-O optymalizuje pracę każdego z modułów PV o mocy do 500Wp poprawiając parametry łańcucha PV w przypadku zacienienia lub niedopasowania modułów. Do prawidłowego działania Tigo TS4 nie jest potrzebna komunikacja. W łańcuchu można połączyć moduły wyposażone w Tigo oraz bez Tigo - dzięki technologii PIV (przewidywanie krzywej IV modułu na podstawie danych historycznych) optymalizator dobierze impedancję układu. Jednak by mieć możliwość awaryjnego wyłączenia instalacji (np. podczas pożaru), oraz chcąc monitorować instalację, niezbędne są urządzenia komunikacyjne.

Cena: 215,00 zł
szt.
zobacz więcej
Śruba imbusowa 8x25 mm Śruba imbusowa 8x25 mm
Producent: KENO
Cena: 0,78 zł
szt.
zobacz więcej
Śruba imbusowa 8x35 mm Śruba imbusowa 8x35 mm
Producent: KENO
Cena: 0,88 zł
szt.
zobacz więcej
Uchwyt montażowy bez regulacji (K-10) Uchwyt montażowy bez regulacji (K-10)

Uchwyt montażowy bez regulacji

Materiał wykonania Stal nierdzewna Wysokość [mm] 130

Szerokość [mm] 150

Długość [mm] 164

Średnica otworów dokrokwiowych [mm] 9

Dodatkowe informacje

Otwór regulacyjny 40x11 mm.

Do zastosowania z elementem K-16

Producent: KENO
Cena: 21,30 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl