Producenci
Produkt dnia

Fotowoltaika, czyli ekologiczne źródło energii

Fotowoltaika wykorzystuje słońce do wytwarzania prądu elektrycznego. To ekologiczne źródło energii odnawialnej zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Układy fotowoltaiczne można spotkać na budynkach w miastach i na wsi. Dzięki rozwojowi technologii, fotowoltaika staje się wydajniejsza, a różne formy dofinansowań ułatwiają jej zakup. Ważnym czynnikiem poza wyborem paneli słonecznych jest cały osprzęt, dzięki któremu układ działa sprawnie i jest wydajniejszy.

Niezbędne akcesoria do Fotowoltaiki

Fotowoltaika jest skomplikowanym układem, dlatego podczas jej montażu potrzeba fachowej wiedzy i profesjonalnego sprzętu, aby instalacja mogła zacząć produkować energię i generować oszczędności. Dlatego w naszym sklepie w kategorii fotowoltaika zgromadziliśmy niezbędne akcesoria renomowanych producentów. Zależy nam na satysfakcji klientów, dlatego starannie wyselekcjonowany asortyment jest dostępny niemal od ręki i gotowy do wysyłki pod wskazany adres.

JA SOLAR JAM60S20-380/MR-BF JA SOLAR JAM60S20-380/MR-BF

Panel fotowoltaiczny JA SOLAR 380W zbudowany jest z multibusbarowych ogniw PERC ciętych na pół, co gwarantuje wyższą moc wyjściową, korzystniejszy współczynnik temperaturowy, obniżoną wrażliwość na zacienienie, niższe ryzyko wystąpienia hot spotów oraz wyższą odporność na obciążenia mechaniczne. Cechuje się podwyższoną do 20,3% sprawnością.

UWAGA: Panel ma większe rozmiary od standardowego o mocy 340W lub 345W. Posiada czarne obramowanie.

Producent: HEWALEX
Cena: 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
KABEL SOLARNY 4MM2 CZARNY , H1Z2Z2-K 1X4 SW / TCAB KABEL SOLARNY 4MM2 CZARNY , H1Z2Z2-K 1X4 SW / TCAB

Kabel fotowoltaiczny H1Z2Z2-K 1x4 SW jest trudnopalny, bezhalogenowy i odporny na promieniowanie UV. Przewód jest pleciony goły, zgodnie z DIN VDE 0295 Kl.5, z cienkich drutów, BS6360 cl. Sprzedawany w metrach bieżących. Dane techniczne: - kolor: czarny - ilość żył - 1x - pole przekroju poprzeczego – 4mm² - napięcie nominalne U0: 1000V -napięcie znamionowe: 1500V -napięcie probiercze: 6500V -materiał izolacyjny: kopolimer -średnica zewnętrzna: 6,2 mm -promień gięcia dla przewodu sztywnego: 5 -minimalny zakres temp. dla połączeń stałych: -40°C -maksymalny zakres temp. dla połączeń stałych : 90°C

Cena: 2,90 zł
szt.
zobacz więcej
Klema Końcowa 35mm Klema Końcowa 35mm
Producent: KENO
Cena: 3,00 zł
szt.
zobacz więcej
Klema Środkowa Klema Środkowa
Producent: KENO
Cena: 1,85 zł
szt.
zobacz więcej
KONEKTOR MC4 (PARA) KONEKTOR MC4 (PARA)

Konektor MC4 służy m.in. do łączenia paneli fotowoltaicznych, inwerterów i rozłączników DC. Panele PV oraz inwertery są wyposażone w złączki MC4, dlatego zamawiana ilość zależy od ilości stringów (2 pary na jeden string). Konektory należy zamawiać tylko na te przewody, które łączą string z inwerterem.

Cena: 7,17 zł
szt.
zobacz więcej
Optymalizator Tigo Maximizer TS4-A-O MC4 Optymalizator Tigo Maximizer TS4-A-O MC4

Nowy model optymalizatora Tigo - zastępujący TS4-R-O TS4-A-O optymalizuje pracę każdego z modułów PV o mocy do 500Wp poprawiając parametry łańcucha PV w przypadku zacienienia lub niedopasowania modułów. Do prawidłowego działania Tigo TS4 nie jest potrzebna komunikacja. W łańcuchu można połączyć moduły wyposażone w Tigo oraz bez Tigo - dzięki technologii PIV (przewidywanie krzywej IV modułu na podstawie danych historycznych) optymalizator dobierze impedancję układu. Jednak by mieć możliwość awaryjnego wyłączenia instalacji (np. podczas pożaru), oraz chcąc monitorować instalację, niezbędne są urządzenia komunikacyjne.

Cena: 210,00 zł
szt.
zobacz więcej
Śruba imbusowa 8x25 mm Śruba imbusowa 8x25 mm
Producent: KENO
Cena: 0,78 zł
szt.
zobacz więcej
Śruba imbusowa 8x35 mm Śruba imbusowa 8x35 mm
Producent: KENO
Cena: 0,88 zł
szt.
zobacz więcej
Wpust przesuwny Wpust przesuwny
Producent: KENO
Cena: 0,83 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl