Ciepły parapet - czy warto zamontować go w domu?

Ciepły parapet - czy warto zamontować go w domu?

Nowoczesne rozwiązania w architekturze dają nowe możliwości, które pomagają oszczędzać pieniądze i energię. Bardziej efektywne systemy zarządzania obiegiem ciepła wewnątrz domu to wydajniejsze ogrzewanie przy mniejszym wydatku energetycznym. Generowanie takich zysków ułatwiają ciepłe parapety, czyli zbudowane z twardego i wytrzymałego materiału profile, którego nazwa to polistyren ekstrudowany XPS. Istnieją także odmiany bardzo mocnego styropianu EPS. 

Podstawowym zadaniem takiego parapetu jest poprawa efektywności ogrzewania, a co za tym idzie zniwelowanie strat ciepła, które wydostaje się na zewnątrz budynku między innymi przez mostki termiczne. Jest to punkt w strukturze izolacji budynku, gdzie występuje możliwość silniejszego przenikania powietrza. Prowadzi ono do zmiany spadku temperatury w pomieszczeniu i zmusza system ogrzewania do zwiększonej pracy. To skutkuje wyższymi rachunkami w sezonie grzewczym. 

Kiedy jest dobry moment na zmianę parapetów?

Zmiana parapetów jest pewnym wyzwaniem, które zajmie nieco więcej czasu, dlatego najlepiej dokonać jej przy okazji poważniejszego remontu mieszkania. Na przykład, gdy planujesz wymianę okien na bardziej energooszczędne. Optymalnym rozwiązaniem jestzaplanowanie montażu właściwych parapetów już na etapie budowy domu lub wykończenia mieszkania. Wtedy pytanie postawione na początku wpisu, ciepły parapet czy warto postawić na to rozwiązanie, ma jedną słuszną odpowiedź. Oczywiście, że jest to dobra decyzja, która wspomoże Cię w generowaniu znacznych oszczędności w domowym budżecie przez ograniczenie wydatków na ogrzewanie.

Jakie są największe zalety ciepłych parapetów?

Oczywiście największe zalety związane z montażem ciepłych parapetów koncentrują się wokół zysków finansowych oraz zwiększenia efektywności ogrzewania, o czym wspomnieliśmy wcześniej. Sąinne plusy, które jednoznacznie wskazują na pozytywne aspekty takiej zmiany. Przede wszystkim ciepłe parapety wzmacniają oparcie dla dużych i ciężkich okien. W związku z tym zaprojektowanie przeszklonego salonu jest dużo łatwiejsze. Za solidnymi podstawami idzie także dość łatwy montaż ciepłych parapetów, które dla grupy fachowców są łatwym zadaniem do wykonania. Zastosowanie tego elementu konstrukcyjnego poprawia także szczelność okien, a ta przekłada się na większą izolację akustyczną. Szczególnie przydatna rzeczy, gdy dom znajduje się przy ruchliwej drodze lub nieopodal lotniska.

Ciepły parapet czy warto zamontować go samemu?

Choć w branży budowlanej montaż ciepłego parapetu uznawany jest za stosunkowo łatwe zadanie, przy którym wystarczy trzymać się określonych zasad, żeby cały proces doszedł do skutku, to nie rekomendujemy podejmowania się tego samemu. Bardzo łatwo jest popełnić szereg drobnych błędów, a to przekreśli szansę na prawidłowe działanie parapetu. Dlatego w trosce o Twoje oszczędności i zadowolenie z zakupu polecamy skorzystać z usług ekspertów. Wierzymy, że opracowany przez nas materiał odpowiedział na zadane pytanie, ciepły parapet, czy warto postawić na to rozwiązanie i jesteś przekonany, że jest to dobra inwestycja w Twój komfort życia w domu o każdej porze roku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl