Jak często wymieniać płyn solarny w instalacjach fotowoltaicznych?

Jak często wymieniać płyn solarny w instalacjach fotowoltaicznych?

Instalacje fotowoltaiczne coraz częściej pojawiają się na dachach wielu domów. Polki i Polacy stawiają na odnawialne źródła energii, a prąd czerpany ze słońca zajmuje poczesne miejsce wśród technologii, które zmieniają krajobraz energetyczny naszego kraju. Użytkownicy doceniają fotowoltaikę za otrzymanie możliwości uniezależnienia się od cen prądu, dostęp do darmowej energii, neutralność klimatyczną, prostotę montażu czy możliwość otrzymania rządowego wsparcia do instalacji. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zamontowanie paneli fotowoltaicznych korzystnie wpływa na cenę nieruchomości. Właściciele instalacji fotowoltaicznych powinni odpowiednio dbać o swoją domową elektrownię. Dlatego co jakiś czas należy wymienić płyn solarny. Jaka częstotliwość wymiany płynu będzie najbardziej odpowiednia?

Wymiana płynu solarnego: częstotliwość

Eksperci zalecają wymianę płynu solarnego co pięć lata. Jednocześnie rekomendują regularne sprawdzanie parametrów. Należy również zwrócić uwagę na datę ważności płynu, a w razie potrzeby dokonać przeglądu instalacji.

Wymianę płynu solarnego można zrealizować, korzystając z usług jego producenta lub dystrybutora. W instalacji powinniśmy użyć płynu, który posiada rekomendację producenta instalacji. Wymiany możemy też dokonać samodzielnie, jednak nie jest to rozwiązanie polecane dla początkujących użytkowników instalacji solarnych.

Wybierając płyn solarny, powinniśmy zwrócić uwagę na takie właściwości jak właściwości antykorozyjne (zabezpieczające przed korozją, czyli niszczeniem metalu lub innego materiału, w wyniku kontaktu z otoczeniem np. czynnikami atmosferycznymi), czas eksploatacji oraz temperaturę krystalizacji.

Zapraszamy do sprawdzenia oferty płynów solarnych w opakowania 5-cio i 25-cio kilogramowych, dystrybuowanych przez naszą firmą. Ich atrakcyjna cena oraz gwarancja wysokiej jakości sprawiają, że doskonale sprawdzą się w instalacji fotowoltaicznych w Twoim domu. W razie jakichkolwiek pytań nasi pracownicy chętnie na nie odpowiedzą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl