Jak dobrać taśmy uszczelniające do montażu okien?

Jak dobrać taśmy uszczelniające do montażu okien?

Odpowiednie uszczelnienie okien to podstawa zabezpieczenia domu przed stratami ciepła, a co za tym idzie – zbyt wysokimi kosztami ogrzewania. Doskonałym sposobem na uzupełnienie izolacji termicznej okna jest zabezpieczenie jego wewnętrznych struktur za pomocą specjalistycznych taśm uszczelniających.

Ciepły montaż okien a taśmy izolacyjne

Jednym z najbardziej niezawodnych produktów dostępnych w naszym sklepie są taśmy rozprężne, których głównym zadaniem jest ochrona framugi przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych – takich jak wiatr czy deszcz. Dodatkową korzyścią płynącą z ich stosowania jest zwiększenie efektywności połączeń pomiędzy framugami.

Taśmy rozprężne wykorzystywane są zarówno jako izolacja framug okiennych, jak i drzwiowych. Mogą być przy tym z powodzeniem używane zarówno przy stolarce PCV i aluminiowej, jak i drewnianej. Wśród ich licznych zastosowań wymienić można m.in. uszczelnianie okien dachowych, świetlików oraz wszelkiego rodzaju otworów okiennych i drzwiowych. Mogą być przy tym wykorzystywane również podczas modernizacji istniejących okien i drzwi.

Wśród korzyści płynących ze stosowania taśm rozprężnych wymienić należy przede wszystkim ich wysoką skuteczność w ochronie wnętrza konstrukcji przed wilgocią, a tym samym – tworzeniem się w jej obrębie pleśni i grzybów. Taśmy te cechują się również wysoką szczelnością niwelującą mostki termiczne, a także odpornością na działanie promieni UV obecnych w świetle słonecznym. Ponadto ze względu na swoją elastyczność skutecznie zabezpieczą one nawet najbardziej złożone i niekonwencjonalne konstrukcje.

Oprócz taśm rozprężnych w naszej ofercie znajdują się również taśmy okienne do ciepłego montażu. Występują one w zróżnicowanych typach i wymiarach, co pozwala na dobranie ich do indywidualnych warunków. Taśmy do ciepłego montażu dzielą się na następujące warianty (wymienione w kolejności montowania):

  • paroszczelne,
  • paroprzepuszczalne,
  • zewnętrzne,
  • wewnętrzne.

Ich montaż jest szybki i niewymagający, wszystkie rodzaje taśm są również dostosowane do otynkowania i pomalowania. Co więcej, jeżeli zostaną użyte w prawidłowy sposób, będą kompletnie niewidoczne.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Faktorii! Oferujemy różne rodzaje taśm dostosowane do dowolnych warunków i potrzeb inwestorów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl