Jak ocieplić ścianę od wewnątrz? Poznaj praktyczne rady i sprawdź, jakie materiały wybrać

Jak ocieplić ścianę od wewnątrz? Poznaj praktyczne rady i sprawdź, jakie materiały wybrać

Dom jednorodzinny, postawiony w granicy działki niejednokrotnie może sprawiać problemy, zwłaszcza jeśli pojawi się konieczność docieplenia budynku. Często jedynym słusznym rozwiązaniem może być docieplenie od wewnątrz. Zanim zniechęcą Cię ewentualne negatywne konsekwencje takiego rozwiązania, sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić remont i jak ocieplić ścianę od wewnątrz, po jakie produkty sięgną i w jaki sposób maksymalnie zminimalizować ryzyko pojawienia się wilgoci.

Praktyczne rozwiązanie także dla właścicieli mieszkań

Ocieplenie mieszkania od wewnątrz to popularne rozwiązanie także wśród właścicieli mieszkań w blokach – decydują się na nie ze względu na wysokie koszty ogrzewania lub brak porozumienia ze spółdzielnią mieszkaniową w zakresie docieplenia budynku.

Niezależnie od tego, czy planujesz wewnętrzne ocieplenie pomieszczeń domu mieszkalnego, czy mieszkania, musisz liczyć się z utratą powierzchni użytkowej do jednego metra. Jak ocieplić ścianę od wewnątrz, by uzyskać oczekiwany efekt? Wystarczą trzy kroki, by cieszyć się wnętrzem o wysokim komforcie cieplnym.

Ocieplenie ścian od wewnątrz - jak się przygotować?

Zanim przystąpisz do ocieplenia wewnętrznej ściany budynku lub mieszkania, przygotuj miejsce pracy:

- usuń z ocieplanej ściany wszystkie zbędne elementy, także kaloryfery. Pamiętaj, że pod warstwą ocieplającą nic nie może pozostać!

- decydując się na ocieplenie ściany od wewnątrz, rozważ jednoczesną wymianę okna, na model o znacznie wyższych parametrach. Takie rozwiązanie pozwoli Ci maksymalnie wzmocnić efekt;

- przygotuj odpowiednie materiały izolacyjne, pamiętając o specjalistycznych taśmach okiennych i profilach do montażu ciepłych parapetów. Jeśli zdecydujesz się na wymianę okna, szybko okażą się one niezbędne – pozwolą Ci uzyskać maksymalny komfort cieplny i wykażą się wysoką odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne;

- zadbaj o specjalistyczne kleje i pianki, dzięki którym uzyskany efekt będzie naprawdę trwały;

Ocieplenie ścian od wewnątrz – krok po kroki

Jeśli zastanawiasz się, jak ocieplić ścianę od wewnątrz, będziesz zaskoczony, jakie to proste! Zaledwie trzy kroki dzielą Cię od doskonałego rezultatu. Pamiętaj jednak, by każde kolejne zadanie wykonywać precyzyjnie i dokładnie – dzięki temu maksymalnie zminimalizujesz ryzyko pojawienia się wilgoci, a w konsekwencji – pleśni.

1. Warstwę wybranego materiału izolacyjnego przykryj paroizolacją. Możesz skorzystać z izolacji AluthermoQuattro – będziesz zaskoczony, jak prosta może być jej instalacja na wybranej powierzchni!

2. Jeśli zależy Ci na wysokim komforcie cieplny, materiał izolacyjny powinien znaleźć się także na przylegającej ścianie;

3. Ocieplone ściany wykończ płytami gipsowo-kartonowymi;

Powstałe w skutek ocieplania ściany od wewnątrz ścianki możesz w prosty sposób zaaranżować w stylu mieszkania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl