Ogrzewanie przyjazne środowisku? Sprawdzamy co warto wybrać - pompy ciepła, czy gaz

Ogrzewanie przyjazne środowisku? Sprawdzamy co warto wybrać - pompy ciepła, czy gaz

Decydując się na dom jednorodzinny, odpowiednio wcześnie musisz podjąć decyzję dotyczącą ogrzewania budynku. Zastanawiasz się, czy postawić na pompy ciepła, czy gaz? Poznaj wymienione rozwiązania jeszcze bliżej i podejmij przemyślaną decyzję! Wybór systemu grzewczego do budynku nie musi być trudny.

Opłacalne źródło ciepła

Zainteresowanie niskoemisyjnymi źródłami ciepła stale rośnie, a Ty stoisz przed wyborem odpowiedniego rozwiązania dla swojego budynku? Wybór jest trudny, zwłaszcza że zarówno pompy ciepła, jak i gaz gwarantują widoczne korzyści, dodatkowo urządzenia są zautomatyzowane, a efekty użytkowania - zadowalające. Jak w takiej sytuacji dokonać odpowiedniego wyboru i zdecydować co przyniesie więcej korzyści - pompy ciepła czy gaz?

Co musisz wiedzieć o kotłach gazowych?

Ogrzewanie z wykorzystaniem kotła ciepła tylko pozornie wydaje się być opłacalne. Decydując się na takie rozwiązanie, musisz mieć świadomość konieczności zakupu nie tylko samego urządzenia, ale także wykonania związanej z nim instalacji. A ta może okazać się kosztowna. Co jeszcze musisz wiedzieć o kotłach gazowych?

Poznaj zalety kotła gazowego

Kotły gazowe są często wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych, a ich popularność sprawia, że przed instalatorami nie mają żadnych tajemnic! Co więcej - są łatwo dostępne i stosunkowo tanie. Jakie zalety jeszcze gwarantuje takie rozwiązanie?

- Dzięki łatwej dostępności urządzeń, możesz mieć pewność, że także serwis nie będzie problemem;

- Dzięki małym gabarytom urządzeń grzewczych bez trudu znajdziesz dla nich miejsce w swoim domu;

- Ogrzewanie gazowe charakteryzuje niskoemisyjność - w praktyce oznacza to nieszkodliwość dla środowiska. Właśnie dlatego takie rozwiązanie jest dedykowany tym, którzy cenią sobie troskę o środowisko;

- Gaz ziemny w stosunku do innych dostępnych paliw jest tani;

Czy kocioł gazowy ma wady?

Kocioł gazowy, chociaż wydaje się być wygodnym rozwiązaniem, ma swoje wady. Niewłaściwa eksploatacja może prowadzić do wybuchu lub zatrucia spalinami. Co więcej - ceny paliwa mogą się między sobą wyraźnie różnić, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na ogrzewanie budynku gazem płynnym.

Poznaj lepiej pompy ciepła

Pompy ciepła to doskonała propozycja dla tych, którym zależy na zerowej emisyjności wybranego urządzenia grzewczego. Co więcej, mają także szereg innych, istotnych zalet!

- Koszty eksploatacji systemu z pompą ciepła są naprawdę niskie. Szybko przekonasz się, że takie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej opłacalne, niż ogrzewanie domu z wykorzystaniem gazu;

- Decydując się na pompy ciepła, możesz zrezygnować z budowy komina - nie będzie potrzebny!

- Pompa ciepła uruchamiana jest bezpośrednio przez energię elektryczną, w związku z czym - nie potrzebuje paliwa. Urządzenie dodatkowo charakteryzuje się wysoką niezawodnością.

Pompy ciepła mają wady

Pompy ciepła mają wady, na szczęście - nie dotyczą one bezpośrednio sposobu funkcjonowania urządzeń, a kosztów związanych z zakupem i instalacją pomp. Zdecydowanie przewyższają one koszty zakupu kotła gazowego. Problematyczne może być także znalezienie instalatorów i serwisantów posiadających stosowne kwalifikacje.

Pompy ciepła czy kocioł gazowy?

Zastanawiasz się, czy postawić na pompy ciepła, czy na gaz? Jeśli zależy Ci na niezawodnym urządzeniu o zerowej emisyjności, zdecydowanie warto postawić na pierwsze rozwiązanie. Koszty instalacji nie muszą być wysokie, zwłaszcza jeśli skorzystasz z atrakcyjnej oferty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl