Zastosowanie folii pod rolety

Zastosowanie folii pod rolety

Zastosowanie specjalistycznej folii wielowarstwowej Aluthermo Quattro to gwarancja dokładnego docieplenia pod roletami zewnętrznymi. Produkt ten to cięta na wymiar folia, która przy odpowiednim montażu znacznie zredukuje problem strat ciepła czy przedostawania się wilgoci do wnętrza. W jaki sposób działa i jak z jej pomocą zaizolować rolety zewnętrzne?

Docieplenie pod roletami zewnętrznymi dzięki folii Aluthermo Quattro

Produkty z linii Aluthermo Quattro to specjalistyczny system izolacji wielowarstwowej, który obejmuje siedem warstw zgrzanych termicznie. Dzięki specyficznej konstrukcji (w tym m.in. zastosowaniu samogasnącej pianki polietylenowej oraz dwóch ekranów z czystego aluminium) oraz odpowiedniemu montażowi będzie on wysoce odporny na działanie wilgoci czy promieniowanie podczerwone, a także znacząco obniży straty ciepła.

Ze względu na trwałość, odporność na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych oraz niezwykłą elastyczność, która pozwala na dostosowanie folii Aluthermo Quattro do dowolnego podłoża, produkt ten jest wykorzystywany do izolacji wielu zróżnicowanych powierzchni i obiektów – w tym rolet zewnętrznych.

Jak prawidłowo zamontować folię Aluthermo Quattro pod roletami?

Aby możliwe było uzyskanie optymalnych właściwości folii, musi ona zostać zamontowana w odpowiedni sposób. Jeszcze przed rozpoczęciem pracy należy odmierzyć potrzebną ilość materiału, dodając ok. 10 cm po zarówno od góry, jak i po bokach skrzynki roletowej. W celu zwiększenia szczelności odmierzoną warstwę trzeba następnie dokładnie oczyścić i okleić taśmą systemową.

W dalszej kolejności na folię trzeba nanieść klej i następnie starannie docisnąć ją do nadproża. Należy tu upewnić się, że całość została przyciśnięta równomiernie w celu zminimalizowania ewentualnych nieszczelności, oraz że brzegi folii gładko przylegają do podłoża.

Warto pamiętać, że przy cofniętym nadprożu konieczne jest wywinięcie folii na górę skrzynki oraz wycięcie jej zgodnie z wielkością boków nadproża. Całość następnie należy przykleić i umocnić za pomocą taśmy systemowej. Inaczej postąpimy w przypadku nadproża zlicowanego, przy którym wywijanie maty nie jest wskazane.

Po nałożeniu folii pora na montaż skrzynki roletowej. Może on odbyć się mechanicznie, związane z tym ewentualne uszkodzenia warstwy izolacyjnej nie będą miały bowiem wpływu na pogorszenie jej skuteczności.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl